Jakie zadłużenia wobec tego można umorzyć?
Zadłużenia wynikające z kredytów, zobowiązań parabankowych (chwilówki) oraz pozabankowych (np. sieci komórkowe). Istotną kwestią jest również wysokość zobowiązań jaką chcemy umorzyć. Nie ma jednoznacznej kwoty, która definiuje opłacalność przedsięwzięcia, jednocześnie niewątpliwie jest to kwestia dyskusyjna, która wymaga indywidualnego podejścia oraz szerszej analizy.
Ogromne znaczenie ma tutaj sytuacja, która doprowadziła dłużnika do dotychczasowego stanu. Sąd rozpatruje każdy wniosek w spersonalizowany sposób, więc warto dokładnie opisać swoją historię.
Z takiego rozwiązania mogą skorzystać również osoby, które nie posiadają majątku. Warto jednak pamiętać o pewnych zasadach, których należy przestrzegać, aby wniosek o upadłość konsumencką został rozpatrzony pozytywni:
- Przede wszystkim należy wykazać faktyczną niewypłacalność dłużnika – jest to stan, gdy miesięczne wynagrodzenie nie jest wystarczające na jednoczesne opłacenie zobowiązań oraz pokrycie wydatków związanych z utrzymaniem.
- Celowość – Jeśli wzięliśmy kredyt i świadomie nie opłaciliśmy żadnej raty to możemy być niemal pewni, że nasz wniosek spotka się z negatywną decyzją.
- Wbrew pozorom rodzaj zobowiązań również ma znaczenie dla decyzji Sądu. Jeśli nasze zobowiązania wynikają głównie z alimentów, grzywien lub mandatów to upadłość konsumencka nie jest dla nas dobrym rozwiązaniem. Wymienione wyżej zadłużenia są nieumarzalne więc jesteśmy zobowiązani do ich spłaty.
Czy chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej o upadłości konsumenckiej oraz sprawdzić czy to rozwiązanie jest dla Państwa korzystne?
Zapraszamy na bezpłatną konsultację z naszym doradcą. Jesteśmy dostępni pod numerem +48 608 088 555 oraz na Facebooku