66hsqjleqe53d4r4vo05aghtyqo5tl

Czy upadłość konsumencka jest dobrym rozwiązaniem?

5 lutego, 2020
Autor: Adam

Odpowiedzi na to pytanie powinnyśmy szukać na kilku płaszczyznach.

Odpowiedzi na to pytanie powinnyśmy szukać na kilku płaszczyznach. Zacznijmy od łącznej kwoty zadłużenia, możliwości bieżącej spłaty oraz perspektywy spłat w przyszłości. Średnia kwota długu determinująca Polaków do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej to 70-100 tyś złotych. Przy tym poziomie, łączna kwota miesięcznych zobowiązań w tym kosztów życia doprowadza do sytuacji, w której nasze zobowiązania przekraczają nasze dochody, nie tylko indywidualne, ale całego gospodarstwa domowego i tak stajemy się niewypłacalni.

Nie analizując przyczyn, tylko sam fakt istnienia niewypłacalności, zderzamy się z szeroko pojętą procedurą windykacji: jesteśmy zasypywani korespondencją z firm windykacyjnych, telefonami w godzinach 6.00. – 22.00, korespondencją z sądów, od komorników, kumulacja problemów…. W taki sposób dochodzimy do sytuacji, kiedy upadłość konsumencka jest jedynym słusznym rozwiązaniem.

Jesteśmy otwarci na rozmowę z Tobą. Skontaktuj się z nami.

Każda historia jest inna, tak jak i jej bohater. Zrób pierwszy krok do nowego życia i pozostaw swoje dane. Skontaktujemy się z Tobą i znajdziemy rozwiązanie.

Zostaw kontakt, oddzwonimy