66hsqjleqe53d4r4vo05aghtyqo5tl

Jak przygotować się do Upadłości Konsumenckiej?

22 grudnia, 2020
Autor: Adam

Przede wszystkim ustal wysokość zobowiązań oraz listę wierzytelności. Jest to jeden z najważniejszych punktów w tym przedsięwzięciu, ponieważ w przypadku ogłaszania upadłości nie można traktować zobowiązań wybiórczo.

Przede wszystkim ustal wysokość zobowiązań oraz listę wierzytelności. Jest to jeden z najważniejszych punktów w tym przedsięwzięciu, ponieważ w przypadku ogłaszania upadłości nie można traktować zobowiązań wybiórczo. Należy podać wszystkie długi i wierzycieli ponieważ jeżeli zostanie ujawnione, że dane podane przez dłużnika we wniosku o ogłoszenie upadłości są niezgodne z prawdą lub niezupełne Sąd takie postępowanie umorzy.

To może być nieopłacony prąd, kredyt, chwilówka lub nieopłacona faktura za abonament telefoniczny – powody zadłużeń są różne – należy jednak ustalić co, komu i ile.

Do wniosku wpisać należy wszystkich wierzycieli i wszystkie zobowiązania nawet te, które są przez Ciebie nadal obsługiwane/płacone.

Wysokość zobowiązań pozwoli ocenić czy Upadłość w Twojej sytuacji będzie korzystnym rozwiązaniem – Sąd będzie oceniać czy Twoje możliwości zdrowotne oraz majątkowe pozwolą na samodzielną spłatę zaległości.

Jak ustalić wysokość zobowiązań?

Sprawdzanie swoich zobowiązań wbrew pozorom nie jest skomplikowane. Jest na to kilka sposobów, które można wykonać samodzielnie:

1. Raport BIK (Biuro Informacji Kredytowej)
Pierwszym krokiem w celu sprawdzenia swoich zaległości kredytowych jest pobranie raportu BIK bezpośrednio na stronie Biura Informacji Kredytowej. Raport zawiera szczegółową historię zobowiązań kredytowych. W celu pobrania raportu, należy założyć konto w portalu BIK. Przygotowany dokument można przeglądać na komputerze, telefonie, można go także pobrać i zapisać jako plik PDF. Informacje w nim zawarte pozwolą określić w znacznym stopniu ilość wierzycieli oraz wysokość zobowiązań.

[Pamiętaj, że podczas generowania raportu zostaniesz poproszony o weryfikację swojej tożsamości – możesz to zrobić logując się do swojego konta bankowego lub jeśli z takowego nie korzystasz – zostanie wysłany do Ciebie list z kodem weryfikacyjnym, który umożliwi wygenerowanie raportu. ]

2. Komornik też udzieli Ci informacji
Jeśli nie jesteś w stanie ustalić listy wierzytelności, a tym samym sald swoich zobowiązań, ale odzywał się do Ciebie Komornik – wykorzystaj to! Komornik powinien udzielić Ci niezbędnych informacji na temat spraw, które prowadzi z uwzględnieniem kwot jakie należy spłacić. Wystosuj prośbę o udzielenie tych informacji w formie pisemnej – w ciągu kilku najbliższych dni powinieneś otrzymać odpowiedź.

3. Kto pyta nie błądzi
Jeżeli będziesz potrzebować dodatkowej pomocy – jesteśmy do dyspozycji. Pomożemy ustalić wysokość zobowiązań oraz listę wierzycieli. Wystarczy się do nas odezwać!

Posiadając wiedzę na temat swoich zobowiązań oraz listę wierzycieli będziesz w stanie oszacować swoje możliwości finansowe – czy pozwolą Ci one na samodzielną spłatę zobowiązań. Jeśli uznasz, że potrzebujesz pomocy – zostaw swój numer kontaktowy – zadzwonimy celem przeprowadzenia wstępnego wywiadu dotyczącego Twojej sytuacji i umówimy termin bezpłatnego spotkania z doradcą, żebyś mógł poznać szczegóły procesu upadłościowego.

Jesteśmy otwarci na rozmowę z Tobą. Skontaktuj się z nami.

Każda historia jest inna, tak jak i jej bohater. Zrób pierwszy krok do nowego życia i pozostaw swoje dane. Skontaktujemy się z Tobą i znajdziemy rozwiązanie.

Zostaw kontakt, oddzwonimy