66hsqjleqe53d4r4vo05aghtyqo5tl

Nowelizacja ustawy Upadłości Konsumenckiej

24 marca, 2021
Autor: Adam

Ostatni rok był trudny na nas wszystkich, jednak mimo przeciwności losu byliśmy świadkami nowelizacji ustawy odnośnie Upadłości Konsumenckiej

Ostatni rok był trudny na nas wszystkich, jednak mimo przeciwności losu byliśmy świadkami nowelizacji ustawy odnośnie Upadłości Konsumenckiej. Nowelizacja weszła w życie 24.03.2020 roku i otworzyła wielu zadłużonym osobom drzwi do wolności finansowej. Przede wszystkim zniknął zapis o przyczynach doprowadzenia do niewypłacalności, takich jak umyślność czy rażące niedbalstwo, przez to więcej osób zaczęło spełniać kryteria ogłoszenia upadłości. Zatem osoby, które wcześniej nie kwalifikowały się do takiego rozwiązania, teraz otrzymują zielone światło. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na fakt, że pandemia również przełożyła się na zmianę sposobu rozpatrywania wniosków – obecnie chętniej są one rozpatrywanie przez Sąd na posiedzeniu niejawnym – znaczy to tyle, że dłużnik nie musi jechać na pierwszą rozprawę do Sądu. Dzięki takiemu rozwiązaniu wnioski są rozpatrywane szybciej, a cała procedura trwa zdecydowanie krócej.

Ubiegły rok jasno pokazał, że nowelizacja ustawy wpłynęła owocnie na statystyki, które w krótkim czasie pobiły rekord pozytywnie rozpatrzonych wniosków. Na przestrzeni lat dostrzegamy większe zadowolenie Klientów, a rok 2020 postawił poprzeczkę naprawdę wysoko.

Jesteśmy otwarci na rozmowę z Tobą. Skontaktuj się z nami.

Każda historia jest inna, tak jak i jej bohater. Zrób pierwszy krok do nowego życia i pozostaw swoje dane. Skontaktujemy się z Tobą i znajdziemy rozwiązanie.

Zostaw kontakt, oddzwonimy