66hsqjleqe53d4r4vo05aghtyqo5tl

Coraz więcej upadłości konsumenckich

22 marca, 2021
Autor: Adam

2020 rok był re­kor­do­wy pod wzglę­dem licz­by ogło­szo­nych upa­dło­ści kon­su­menc­kich

Upadłość Konsumencka jako postępowanie sądowe, daje dłużnikom możliwość umorzenia całości bądź części zobowiązań w oparciu o poprawnie skonstruowany oraz uargumentowany wniosek. Jak wykazują oficjalne statystyki Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej, jeszcze kilka lat temu z takiego rozwiązania udało się skorzystać zaledwie kilkuset osobom fizycznym rocznie. Statystyki te pokazują jednak, że z każdym rokiem upadłości jest więcej i nie zanotowano w skali rocznej tendencji spadkowej.

Rok 2020 był przełomowy i mimo wybuchu pandemii, która zaburzyła cykl działania Sądów oraz terminowości rozpraw, upadłości jest najwięcej. Wynika to z nowelizacji ustawy, która weszła w życie 24 marca 2020 roku i sprawiła, że o upadłość konsumencką mogą starać się również osoby, które dopuściły się tzw. rażącego niedbalstwa.

Na podstawie statystyk można wnioskować, iż kolejne lata będą jedynie bardziej owocne i coraz więcej osób będzie mogło skorzystać z takiego rozwiązania. Nie należy jednak zapominać o tym, że żeby starać się o upadłość konsumencką trzeba spełnić kilka niezbędnych warunków, z którymi mogą się Państwo zapoznać tutaj.

Ilość upadłości konsumenckich

Jesteśmy otwarci na rozmowę z Tobą. Skontaktuj się z nami.

Każda historia jest inna, tak jak i jej bohater. Zrób pierwszy krok do nowego życia i pozostaw swoje dane. Skontaktujemy się z Tobą i znajdziemy rozwiązanie.

Zostaw kontakt, oddzwonimy